KediCAD

Kategori: Projeler

Yer Sağlayıcı ALASTYR

 

PROJE ADI
PROJE DETAYI
PROJE TAMAMLANMA TARİHİ
KediCAD2B

KediCAD  linux için geliştirdiğimiz bir CAD CAM FEA CAE yazılımıdır. Yani mühendisler için komple bir suite dir.

KediCAD CAM: Kedicad ile yapılan çizimlerden  direkt olarak G-Code oluşturabilirsiniz. Takım tanımlama , hangi çizimin hangi takımla kesileceğinin belirlenmesi, hangi takımın ne hızla kesim yapacağı gibi gereken tüm kesim parametrelerini tanımlıyabilirsiniz.

UYARI: KediCAD  3 eksen makineler için standart g-Code üretmektedir. kullandığınız makineye has kodlar için makinenizin ve operatörün zarar görmemesi için dikkatli olmalı mutlaka teknik destek almalısınız. VİDEO

KediCAD FEA: KediCAD ile 2 boyutlu sonlu gerilme analizi (FEA) yapabilirsiniz. Analizi yazı tabanlı Z88 programı yapmaktadır. Kedicad de yapılan çizim analizi yapacak z88 programının girişlerine uygun hale getirilir ve sonuç yine grafiksel olarak gösterilir.
   Von misses /  rankine  / tresca teorileri ne göre çözümler yapmaktadır.  malzeme kalınlığı,  malzeme çeşidi, mesh leme miktarı ayarlanabilmektedir.
   Sonuçlar, toplam şekil değişimi, x doğrultusunda şekil değişimi, ve y doğrultusunda şekil değişimi olarak gösterilmektedir. VİDEO

ÖZELLİKLERİ

  • CAD bölümü  genel kullanım şekli autocad e benzer şekildedir. DXF dosya formatını kullanmaktadır. Yani dxf dosya açıp çiziminizi yapıp kaydedebilirsiniz.
  • 2 Boyutlu cad işlemleriniz için uygundur.
  • KediCAD2B  uç yakalama(Osnap),  izleme(Otrack) , ızgara(grid) , canlandırma(simulation)  gibi özelliklere sahiptir. 
  • Standart CAD  kısmında  çizgi, poliline, dörtgen,çokgen, daire, yay, yazı,,,  çizimleri  yapma, bu çizimleri taşıma kopyalama, aynalama , öteleme, döndürme , büyütme, küçültme, kesiştirme, uzatma, germe, pah kırma radius verme(fillet) ,,,,,  gibi özellikleri bulunmaktadır.
  • Ölçülendirme ,standart çizim kütüphanesi  , blok , katman  araçları da bulunmaktadır.

PROJE VE İNDİRME SAYFASI: www.kedicad.com

KURULUM: Pardusta  synaptik  ile  gambas3 ,z88 kurulmalı , indirilen dosya üzerinde sağ tıklayıp çalıştırılabilir dosya haline getirilmeli. bundan sonra üstüne çift tıklayarak açabilirsiniz.

01.01.2018  

 

 

Gösterim: 2070